Skoukni to kámo

Naše recenze nejsou kopie...

FPS

Battlefield 3


Battlefield 3


Ano je to tu. Jedna z nejočekávanějších her letošního roku. Věčný konkurent Call of Duty. Battlefield 3 s novým Frostbite enginem, s pořadovým číslem dva. Opravdu je ta hra taková jak se o ní v reklamě mluví? Že destrukce budov ale i samotných předmětů jsou realističtější než kdy dřív, že máte velkou škálu zbraní a že multiplayer je ohromně zábavný? Nebudu vám lhát. Ano. Jednoznačně.


Singlplayer

je rozdělen do několika misí. Ty jsou retrospektivní, to znamená že je váš hrdina už dávno zažil a teď o tom mluví. Jeho situace je opravdu vážná, již dávno nejde jen o něj a tak se musí postarat aby vše dopadlo tak jak má. Mise jsou opravdu různorodé. Od ulic Bahrajnu, přes obrovské pouště, až po metro. Zavítáte i do Paříže. Je to jedna z mála misí, kde hrajete za Rusy. Za hodné Rusy, a to se také jen tak nevidí. Na plné grafické detaily Vám hra poskytne nezapomenutelný herní zážitek. Nic předtím se skutečnému bojišti tolik neblížilo. K tomu pomáhá i kvalitní zvuky všech zbraní, vojáků, ale i sípění budov při zemětřesení.


Multiplyer

Co by to bylo za Battlefield bez řežby po internetu že? Ani i třetího pokračování nechybí, ba naopak, každý by si ho měl zkusit. Realita ze singlplayeru se přesouvá na devět virtuálních bojišť, kde sbíráte body asi za všechno co uděláte. Ty se na konci každého kola sečtou a vy tak postupujete úrovněmi. Získáváte šarže, nové zbraně, vylepšení atd. Nechybí ani tanky, bitevní a dopravní vrtulníky, obrněné transportéry a stíhací letouny. Jak sami tušíte, nářez. Hlavně když zvolíte Conquest, zabírání vlajek a snaha se je udržet v počtu 64 hráčů. Módů je spoustu a nemá cenu vám je tu spoilerovat. Stačí jen říct že stojí za to vyzkoušet. Ale jedno bych přece jenom vytkl. Spouštění samotného Battlefieldu je otřes. Je to složité, zdlouhavé a člověka to mnohdy i odrazuje. Navíc tu je zdlouhavé načítání map nebo misí. Když toto člověk přetrpí naskytne se mu zážitek z pařby který tak dlouho očekával.


Co-op

Režim kooperace. Mise, do kterých si můžete pozvat kamarády a tím si vyzkoušet jak se orientujete v bojišti a jak dokážete spolupracovat. Ale to vy jistě znáte. Co bych dále řekl? Snad jen že některé mise jsou ze singlplayeru a některé zcela nové.


Ještě stojí za zmínku Battlelog. To je internetová stránka přes kterou hru spouštíte. Máte tam přehledy zbraní a bojové techniky. Upravujete si profil, dopisujete si s kámoši. Hledáte servery pro multiplayer atd. Prostě taková základna kde máte vše potřebné na nastávající výzvu.


Klady a zápory :  


+ za vyjímečnou grafiku

+ za to že můžete ty nádherné objekty zdemolovat

+ za herní zážitek jak singl tak multiplayeru

- za zdlouhavé načítání, za mnohdy zdržující battlelog. (i když se někdy hodí, když se začnete orientovat, je to opravdu mnohdy šikovná věcička)

- za to, že ať se snažíte nahrát bodů sebevíc, vždy se najde někdo lepší ;)


Verdikt: 

                Stojí za vyzkoušení, dokonce i za zaplacení.


                                 Single-player:               75%

              Multi-player:              95%


Jakub L.

Žádné komentáře
 
Since 2011