Skoukni to kámo

Naše recenze nejsou kopie...

Sportovní

FIFA 2012

  FIFA 2012 gameplay                            FIFA 2012
Žánr: sportovní hry


Platformy:              
                           pspfifa  fifa   fifa  Windows
Konečně vyšel dlouhoočekávaný nový díl FIFA od společnosti EASPORTS (americká společnost, která je největším výrobcem sportovních her).

(1) Před spuštěním:

Ještě než začneme s hraním, doběhněte si do obchodu a kupte si pořádný GamePad, protože kličky a různé parádičky jsou bez GamePadu takřka nemožné, ale pokud už jste zvyklí na hraní na klávesnici a už jste hráli třeba i FIFU 2011 a dokázali jste udělat nějaké finty, tak máte můj obdiv, pokud ani jedno nemáte, tak si rovnou odečtěte 10% z celkového hodnocení.

(2) Start:

Hned při spuštění zjistíme hlavní novinku a to internetový profil ve fifě, po dlouhém načítání vám hra nabídne vytvoření nového účtu pro nastavení, předem si vzpomeňte na jakou obtížnost jste hráli minulí rok, protože jestli jste hráli na světovou třídu, tak v novém díle budete mít co dělat s profesionály. Tohle se v EA opravdu povedlo, není to fotbal, kde půjdete sám proti 6 protihráčům a dáte gól. 
- zatím nejobtížnější díl této série.

(3) Menu:

Už jako minulý rok, i tento je hlavním aktérem Kaká, při vytvoření své postavy jste hlavním aktérem vy jakožto Be and Pro hráč. V Be and Pro kariéře si můžete vybrat ze všech herních pozic - brankář, levý-pravý-střední obránce, defensivní-ofensivní-křídelní záložník, hrot-podhrot. Je to jedna z možností, kterou si můžete zkusit zahrát. Dále tu je nová kariéra - můžete být hráč-trenér, který se stará o chod mužstva a zároveň může hrát v základní sestavě. hráč - hráč  se nemůže starat o soupisky, nakupování, prodávání hráčů, jenom hraje. Trenér- trénuje mužstvo, nemá svého hráče v týmu a může hrát pouze za celý tým.

(4) Hra a její Engine

Jaku už je uvedeno v nadpise, zde si probereme grafiku, zvuk, hratelnost                

  A) GRAFIKA - Hra běží na starém enginu, který jsme mohli vidět už v minulém díle - FIFA 2011 - takže pokud jste se těšili na úplně nový, překopaný design, tak na to zapomeňte! Jediná novinka je lepší vykreslení hráčů, obličejů.
  
  B) ZVUK - Jak už je zvykem, zápasy nás provedou 2 komentátoři, v CZ verzi je to Bosák a Svěcený. Zvuk mě nijak nezaujal, vím, že občas zaslechnu nějaký chorál fanoušků Chelsea, Manchester City. atd. Pískání do píšťaly , sem tam kontakt dvou hráčů. Zvuk, dá se říct, že je pořád stejný a taky, že se nedá moc co měnit.               

 C) HRATELNOST -  asi nejdůležitější část, bez které by se neobešel žádný bestseller.
FIFA 2012 má této části přebytek. Už po prvním zápase, kde jsem s velkoklubem měl problémy se slabým READINGEM, jsem zjistil, že odolávat tlaku soupeře a vyvíjet vlastní tlak nebude tak lehké jako v předchozích ročnících, proto moje hodnocení bude velice prosté.

Plusy a mínusy:

+ HRATELNOST
+ OBTÍŽNOST
+ HERNÍ MÓDY
+ ZPRACOVÁNÍ LIG

- ZVUK
- GRAFICKÁ STRÁNKA HRY - ENGINE UŽ VE FIFA 2011
- CHYBÍ ČESKÁ LIGA
- CHAMPIONS LEAGUE A EVROPSKÁ LIGA U KONKURENTŮ

Verdikt:

Za velice dobrou hratelnost, přes špatné grafické zpracování a zvuk dávám za netradiční zážitek z dílny EA  dobrých :                                  
                       
                                                                                                     87%


Poslední komentáře
28.11.2011 10:55:52: Fifu moc nemusim ale recenze dobrá :)
28.11.2011 10:26:59: No nevím fifa se mi zdá jako velice nekvalitní hra :D ale recenze velmi pěkná :) i když...
 
Since 2011